O mnie

Nazywam się Joanna Skalska i towarzyszę w procesie poznawania/odzyskania siebie. Zajmuję się holistyczną terapią pracy z traumą w oparciu o metodę Wielowymiarowego Wewnętrznego Dziecka w pełnym połączeniu umysłu, podświadomości, ciała, emocji, energii, duszy i rodu.

Jestem założycielką Holistic Therapies Clinic, której celem jest pomaganie innym w odnajdowaniu siebie i życia w pełni swojego potencjału. Pracuję z innymi wykorzystując metodę Wewnętrznego Dziecka, którą w praktyce wzbogaciłam o aspekty transpersonalne. Wielowymiarowe Wewnętrzne Dziecko, jest to moja autorska metoda, która u podstawy pracy z traumą dzieciństwa wprowadza to czego nie widać, a co nas dotyczy.

Pasjonuje mnie złożoność ludzkiego istnienia, nasze wspaniałe zwierzęce ciało, działanie nieograniczonego umysłu i „to coś” co jest większe, nieskończone i którego jesteśmy częścią. Uwielbiam odkrywać nas, ludzkie stworzenia w sposób wielowymiarowy. Uważam, że każdy aspekt naszego życia jest ważny i istotny a jedyną rolą w naszym życiu jest tańczenie naszego tańca w zgodzie ze sobą, z tym jacy naprawdę jesteśmy i otwarcie na nieznane. Tylko nieznane może przynieść zmiany w życiu, powtarzając stare ścieżki i schematy możemy tylko odtwarzać starą rzeczywistość.

Uważam, że jeśli żyjemy w połączeniu ze sobą, nie ważne co nas spotyka mamy na to przestrzeń. A sprawdzona droga do akceptacji odbywa się przez tworzenie relacji z Wewnętrznym Dzieckiem. Tą małą istotką na którą wielokrotnie nie było miejsca, która nie mogła się w pełni wyrazić i musiała się dopasować. Gdy dajesz przestrzeń swojemu Wewnętrznemu Dziecku, takie jakie było, ze wszystkimi emocjami, myślami i opiniami, jasną i ciemną stroną, dajesz sobie więcej przestrzeni na doświadczanie w tu i teraz takie jakie jest.

Lubię zatracać się w pięknie natury, siedząc godzinami nad brzegiem morza albo spacerując po lesie. Uwielbiam letnie wieczory i piękną złotą jesień. Spędzam dużą ilość czasu na dokształcaniu mojej wiedzy w kursach, webinarach, czytając książki i co najważniejsze w praktyce. Jestem kinestetykiem, dlatego praktyka i własny rozwój jest dla mnie bardzo ważny i przeznaczam na niego dużą ilość czasu i energii.

Jestem osobą wysoko wrażliwą i empatyczną. Według Clifton Strengths (Gallup Institute) moje główne cechy to Relator, Empathy, Connectedness, Developer, Adaptability.

W mojej osobistej historii z osoby zagubionej, współzależnej, DDA, bez własnej tożsamości, ze sztucznie wykreowaną personą, wydymanym EGO a jednocześnie z potwornie niskim poczuciem własnej wartości, która nie znała siebie, niosącą na sobie ogrom traum, (itd.) stałam się świadomą, osadzoną w sobie Kobietą, która żyje w zgodzie ze sobą.

Wychowałam się w Polsce na małej wsi, w wieku 19 lat wyprowadziłam się z domu, żeby rozpocząć życie na własny rachunek. Zaraz po studiach wyemigrowałam do Londynu. W tym wiecznie żyjącym mieście w 2017 roku dosięgnęłam dna. Postawiłam wszystko na jedną kartę i rozwój osobisty/duchowy stał się moim całym życiem. Próba „naprawienia” siebie zaczęła kreować moją pasję.

W ten oto sposób przeszłam gruntowną terapię z Wewnętrznym Dzieckiem u boku Magdaleny Szpilki, brałam udział w wielu kursach, przeczytałam ogrom książek i tworzyłam stabilne podstawy do pracy z innymi.

Uważam, że w procesie odzyskania siebie jednym z najważniejszych elementów jest odzyskanie kontaktu z ciałem, zrozumienie naszego umysłu (ale nie zagubienie się w jego opowieściach) i otwarcie się na bezpieczne nieznane.

Warsztaty, szkolenia, kursy, doświadczenie:

Certyfikowana Terapeutka EFT– Technika Uwalniania Emocji. EFT International Practitioner training z Tania A Prince, EFT Fouding Master (08.2020) i Rowena Beumouth (02.2020)

Breaking Free From Codependency – warsztat online AVAIYA University (07.2020)

Full Body organs Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy, workshop UK 2019

– praca z ciałem z wykorzystaniem technik Bioenergetyki Alexandra Lowena jak również Somatic experiencing (Peter Levine)

– Kursy i Warsztaty z pracy z Energią

Jak wsłuchać się w ciało i emocje, by odzyskać prawdziwego siebie. Spotkanie z dzieckiem wewnętrznym warsztat prowadzony przez Magdalenę Szpilkę, Londyn 2018

EmergenceNow całoroczny warsztat online prowadzony przez Bethany Webster i zaproszone przez nią Kobiety, 2019

How to Heal Personal, Intergenerational & Collective Traum warsztat online, 2019

– praca z rodem, okresem prenatalnym, świadomym oddechem, potencjałem umysłu i podnoszeniem wibracji

Contact

Joanna Skalska

Holistic Therapies Clinic